Skip to main content
Sist oppdatert: 11. august 2025
Opprettet dato: 11. august 2025

Helsetunet får nye adresser på Søre Myrane


Alle bygningene på Helsetunet har fått nye adresser. Dette skyldes ny adkomst til helsesenteret.

Helsetunet, med blant annet legevakt, sykehjem, legesenter og helsestasjon ligger bak rundkjøringen, og tjenestene får nå nye gateadresser (foto: Dag Folkestad/Askøy kommune).

Ny adkomst gir nye adresser

Helsetunet på Askøy har fått nye adresser. Årsaken er at det er bygget ny adkomst til området, via den nye rundkjøringen mellom Helsetunet og Kleppestø ungdomsskole.

Alle adressene endres fra Kleppevegen til Søre Myrane. Askøy kommune ved Kart og oppmåling har gjort endringen med hjemmel i matrikkelloven paragraf 21.

Dette er de nye adressene

Eiendommen med gårdsnummer 7 og bruksnummer 83 har fått disse nye adressene:

  • Askøy legevakt: Søre Myrane 5
  • Fenring legesenter: Søre Myrane 7
  • Sykehjem og andre helsetjenester: Søre Myrane 9
  • Helsestasjon: Søre Myrane 11
  • Boliger: Søre Myrane 17
  • Administrasjon: Søre Myrane 19

Automatisk oppdatering i alle registre

De nye adressene er registrert i matrikkelen. Dette er det offisielle registeret for eiendom, bygning og adresse i Norge.

Hva betyr dette for deg

Hvis du skal besøke tjenester på Helsetunet, må du bruke de nye adressene på Søre Myrane. Det kan likevel ta noe tid før adressene oppdateres i ulike registre og ved adressesøk. Bygningene og tjenestene våre er fortsatt på samme sted.

Parkering

Det er en parkeringsplass på Myrane som er åpen for alle. Men det er tidsbegrenset parkering, og du må enten bruke tids-ur i bilen eller EasyPark-appen for å registrere parkeringen din. Les mer om vilkårsparkeringen på Myrane.


Journalist:
Dag Folkestad

Fant du det du lette etter?

Det var dumt, kan du hjelpe oss med å forstå hva du var på utkikk etter?

Det var dumt, kan du hjelpe oss med å forstå hva du var på utkikk etter?